Nyárra hangolt sminkrutin

A tavaszba nyúló tél után már alig vártuk, hogy megérkezzen (és tartósan velünk maradjon) a jó idő. Most, hogy az utolsó kabátot is elpakoltuk az előszobából, és elkezdtük felpróbálgatni a tavalyi fürdőruháinkat, ideje, hogy a neszesszerünket is nyárkompatibilissé tegyük!

A tökéletes nyári sminkrutint illetően három elvárásunk van: legyen egyszerűen és gyorsan kivitelezhető (hiszen nem akarunk órákat ácsorogni a tükör előtt, mert szeretnénk minél több élményt belezsúfolni a nyárba), bírja a strapát és a kánikulát (helló, fesztiválok és 40 Celsius-fok feletti hőmérséklet!), szépen, természetesen mutasson fényvédőzés mellett is (a nap káros sugarai elleni védekezés alapvetés!).

A forró hónapokban a könnyű, jól szellőző, lágy esésű ruhákat jobb érzés viselni. És hasonlóan van ezzel az arcunk is: kényelmesebb a bőr számára, ha vastag sminkréteg helyett éppen csak annyi makeup kerül rá, amennyi szükséges. Itt jönnek képbe a multifunkciós termékek, amelyek után nemcsak akkor érdemes nyúlni, amikor a légitársaságok szigorú poggyászsúlykeretét szem előtt tartva próbálunk bepakolni a nyaralásra, hanem akkor is, amikor egy lépésben több dolog is letudnánk a reggeli készülődés során. A színezett kozmetikumok egyszerűen nagyszerűek!

Olvadok, mint a vaj

A kánikulában a szellős ruha, a legyező, de még a hűsítő limonádé sem képes megakadályozni az izzadást – ami egy teljesen normális testi jelenség. A verejtékezés egy természetes folyamat, annak a jele, hogy a szervezetünk ellátja a hőszabályozási feladatát is. De mit tehetünk azért, hogy az ügyesen és vékonyan felvitt sminkünk ne olvadjon le rólunk a legmelegebb napokon se?

  • Használjunk vízálló sminktermékeket (például szempillaspirált, szemceruzát)! Ezeket ugyanis – ahogy arról a nevük is árulkodik – kifejezetten arra tervezték, hogy bírják a vizet, a verejtéket és az esetleges könnycseppeket is. Persze ezektől a nap végén nehezebb is megszabadulni, ezért érdemes olyan, kétfázisú sminklemosót választani, amely a vízálló formulákkal is megbirkózik.
  • „Rögzítsük” a sminket! Elő a mattító porpúderekkel és a sminkfixálókkal, amelyek egész nap a helyén tartják a sminkünket.

Mire szomjazik az ajkunk?

A téli hideg és az átmeneti hónapok szeles időjárása egyértelműen megviseli az ajkat, könnyen válik szárazzá, cserepessé. Ám arra kevesebben gondolnak, hogy a tikkasztó hőség is kihívások elé állítja a száj finom bőrét. Először is fontos megjegyezni, hogy ezt a területet is óvnunk kell a káros UV-sugaraktól, épp úgy, mint a testünk bármely más részét, amelyet nap ér. A célra megfelel a legtöbb arcra való fényvédő, de beszerezhetünk egy SPF-fel ellátott ajakbalzsamot is. A napozás, a sós tenger- és a klóros medencevíz egyaránt szárító hatású, ezért a testápoláshoz hasonlóan ajakápolásban is a vízpótlásra, táplálásra kell helyeznünk a hangsúlyt. Remek választás egy hialuronsavval gazdagított ajakápoló szérum, egy növényi olajokkal dúsított szájfényolaj vagy egy hosszan tartó hidratálást ígérő, szaténfényű rúzs. Idén nyáron egyébként is a vizesen fénylő hatás hódít az ajkakon…

 

Napcsókolta bőr – biztonságosan

Az egészségesen bronzos arcbőr 2025-ben is trendi, ez azonban (szerencsére) elérhető anélkül, hogy egy percet is aszalódnánk a napon. Egyetlen plusz terméknek, egy bronzosítónak kell csupán helyet szorítanunk a neszesszerünkben: az arcunk azon pontjaira vigyünk fel belőle egy keveset, ahol a nap is „megkapná”, vagyis az orrhátra, az orca legkiemelkedőbb pontjára és a homlokra. Akik pedig valamivel tartósabb megoldásra vágynak, vessék be az önbarnítós Tiktok-trükköt: az előbb említett arcterületeken oszlassunk el egy kevés (arcra való!) önbarnító gélt, egy ecset segítségével alaposan satírozzuk el az éleket, hagyjuk, hogy a termék tegye a dolgát, majd élvezzük napokig a napcsókolta végeredményt.